jueves, 22 de septiembre de 2016

Flamenko


Flamenko on Andaluusia ning Hispaania rahvalaulu ja tantsu stiil, mille saateks on käteplaksutamine, kitarr ja kastanjetuid. Flamenkolauljate ja tantsijate esinemisaika nimetatakse tablaoseks. Flamenko vormide hulka kuuluvad seguidilla, sevillana, saeta, bolero ja frandango.
Öeldakse, et Flamenko tuleb ladinakeelsest sõnast “flamma” Mõned arvavad, et tegu on hoopis  tantsuga, mis oli akgselt tegelikult rituaalne. Kokkuvõttes võime öelda, et Flamenkol on mitu teooriat, kus ta tegelikult pärit on.
Flamenkos on mõjutusi nii India kui ka Kreeka muusikast, mis on segunenud natukene ka Andaluusia rahvamuusikaga. Selle tõttu võib pidada Flamenkot meloodilist huvitavaks kui ka rütmiliselt raskeks muusikavormiks.
Flamenkol on kolm peamist vormi milleks on: laul, kitarrimäng ja tants. See koosneb kolmest suuremast rühmast edasi, jaoutub Flameko väiksemateks rühmadeks ning sealt edasi jagunevad omkorda ka allrühmadeks.
Flamenko muusikas kasutatakse tavaliselt dooria helilaaid, ning muusika on tavaliselt taktimõõdus 2/4 3/4või 4/4, kuid kõige populaarsemad on 12- löögilised süsteemid.
Kuid Flamenko hakkas lõplikult välja kujunema alles 16. sajandil, mil kuningad otsustasid puhastada Hispaania nendest, kes olid ristiusu vastu.
Flamenko stiili hakati esimesena mängima umbes 18. sajandi teisel poolel. Mängiti tavaliselt maal ning linnades, kõige rohkem aga kirjaoskamatute lihtrahva seas. Flamenko tippajaks peetakse 19. sajandi lõpp ning 20. sajandi algus, mil esineti aktiivselt kohvikutes.
Flamenko on eriti suurt populaarsust hakanud koguma Ladina-Ameerikas, mille tõttu on loodud erinevaid akadeemiaid, et inimestel oleks võimalus Flamenkot õppida kui ka erinevaid Flamenkotruppe. Kuid Jaapanis on Flamenko saanud populaarsemaks kui Hispaanias, seal on isegi rohkem Flamenkoakadeemiaid kui Hispaanias.

Praeguseks ajaks on Flamenkost kujunenud hispaanalaste jaoks lahutamatuks osaks. Rohkesti on ehitatud flamenkoakadeemiaid- ja stuudioid. Isegi popmuusika on mõjutatud Flamenkost.

https://et.wikipedia.org/wiki/Flamenko

No hay comentarios:

Publicar un comentario

Nota: solo los miembros de este blog pueden publicar comentarios.